Mnoho lidí se snaží zhubnout, ale přesto se nedokáží odprostit od zažitých stravovacích zlozvyků, které znají z dětství a které tak dodržovali a dodržují dál. Pokud se nezměníte, uškodí vám to při hubnutí a může se vám objevit nějaký zdravotní problém. To, že by nejraději každý jenom lenošil, není vůbec nutné zmiňovat.

Vynechávání snídaně

Mezi časté zlozvyky patří vynechávání snídaně. Určitě to znáte, vstanete pozdě, nestíháte se pořádně ani obléknout, natož si stihnout připravit a sníst snídani. Tak se prostě vynechá. Přitom, kdybyste vstali o čtvrthodinku dříve, tak se v klidu nasnídáte, obléknete a nebudete mít takové stresy. Natáhněte si budík dříve, připravte jednoduchou a výživnou snídani (oblíbená je ovesná kaše, recept je zde) a brzy poznáte ten rozdíl. Hlavně nebudete hladovět nebo kupovat někde bagetu nebo sladkost v kantýně.

Hltání

Čas je naším velkým nepřítelem, to ale neznamená, že by nás měl ovládat. Najděte si dostatek času na jídlo, ať nemusíte jíst ve spěchu. Jídlo si pořádně vychutnejte a jezte pomalu. Co z toho budete mít, když vždycky všechno rychle sníte? Pravděpodobně akorát brzo zničený žaludek.

Mlsání

Snažíte se zhubnout, ale pořád mezi pravidelnými jídly něco uždibujete? Tam bonbón, tam kousek čokolády a pak zase sušenky? S takovou nikdy nezhubnete. Zaměřte se na to, ať jíte pravidelně. Když budete jíst pravidelně a kvalitně, nebudete mít potřebu mlsat a ani nebudete mít chuť a hlad. Stačí jen se naučit pravidelnosti.

Přejídání

Dalším zlozvykem, který škodí vaší postavě, je přejídání. Nestíháte nebo nechcete jíst, pak ale máte hlad a skončí to přejídáním. Co tak se vyvarovat hladovění? Začněte jíst pravidelně a nebudou vás přepadat bouřlivé nálety na ledničku.

Nezapomeňte, že zhubnout můžete pouze v případě, že se budete snažit zbavit těchto zlozvyků a budete naopak jíst pravidelně. O tom se dozvíte více na www.sjidelnicek.cz.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *