Málokterá žena je spokojena se svými boky. S postupujícím věkem nebo po porodu mají boky tendenci se rozšiřovat a obalovat tukem. Protože se blíží plavková sezóna, připravili jsme pro vás několik zaručených rad jak boky zhubnout.

Při každém hubnutí – a boky nevyjímaje – je důležitá změna jídelníčku a pohyb. Klíčová je také naše psychika. Je vhodné ujasnit si motivaci, stanovit si reálné cíle. V případě vyššího stupně obezity je žádoucí, abyste se poradili s lékařem.

Zhubnout boky pomůže vhodný jídelníček

Při hubnutí boků i dalších částí těla vynechejte veškerá jídla s vysokým obsahem tuku a cukru. Konkrétně jde především o tučné maso a uzeniny, sladkosti, cukroviny, sladké limonády. Nevhodná je také konzumace alkoholu, bílého pečiva a tučných mléčných výrobků.

Do svého jídelníčku naopak zařaďte dostatek zeleniny a ovoce (jezte je pětkrát denně), dopřejte si v rozumné míře luštěniny, pohanku, kuskus nebo jáhly, které nahradí klasické přílohy. Z mas preferuje drůbeží a rybí maso. Jezte pětkrát až šestkrát denně menší porce. Nebudete mít hlad a nastartujete svůj metabolismus, který bude rychleji spalovat. Samozřejmostí je dostatečný příjem tekutin, tedy minimálně 2,5 litru čisté vody.

Cviky na hubnutí boků

Zhubnout boky není možné bez pravidelného cvičení zaměřeného na problematické partie. Zkombinovat byste měli aerobní cvičení, které vám pomůže spalovat tuky, a posilování, jež vaše boky pěkně zformuje. Aerobní cvičení, při kterém se vám rozproudí krev, by mělo trvat minimálně 20 minut. Můžete si zvolit rychlou chůzi, běh, aerobik, zumbu nebo jen tanec na oblíbenou hudbu.

Po zahřátí přidejte posilování zaměřené na hubnutí boků. Lehněte si na jeden bok, nohy natažené, chodidla flex (špičky natáhněte před sebe). Horní nohu zvedněte asi 30 cm. Cvik opakujte dvacetkrát a pak nohy vystřídejte.

Další cvik na posilování boků se odehrává také na zemi. Ležíte na boku, nohy skrčíte do pravého úhlu, chodidla flex. Horní nohu zvedejte asi 30 cm nahoru. Opakujte na každou stranu třicetkrát.
Při procvičování boků a jejich hubnutí vám může pomoci také posilovací guma, kterou si navléknete na nohy a cviky si tak ztížíte.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *