Bolestivost nohou může mít mnoho různých příčin, za které si ale v mnoha případech můžeme sami. Pravdou také je, že bolest nohou dokáže pěkně znepříjemnit život, protože každá chůze i na kratší vzdálenosti se stane obrovským problémem. Na druhou stranu je ale dobré vědět, že se bolest nohou dá poměrně snadno léčit a dá se jí i dobře předcházet. V ranných fázích ale i při pokročilejších deformacích pomohou speciální ortopedické pomůcky. Jaké vybrat?

Bolesti nohou není radno podceňovat

Bolesti nohou mají mnoho různých příčin. Mohou to být vrozené vady, ale často jsme viníky my sami. Bolesti nohou mohou vzniknout jako důsledek nadváhy nebo i díky tomu, že nosíme nesprávnou obuv. Pokud se bolesti objeví, je nutné je začít řešit okamžitě. Nejlepší je, navštívit lékaře a s ním se poradit. Lékař s největší pravděpodobností doporučí speciální ortopedické pomůcky.

Nejčastější příčiny

Bolesti jsou nejčastěji způsobeny těmito problémy: plochá noha, deformace prstů, patní ostruha, vychýlení osového postavení končetiny nebo i rozdílnou délkou dolních končetin. Všechny tyto potíže lze efektivně řešit pomocí ortopedických pomůcek.

Jaké ortopedické pomůcky jsou nejlepší?

Vhodným řešením při všech obtížích jsou speciální vložky do bot. Ty by měly mí tvar, který je přizpůsobený problému. Pokud je vaším problémem patní ostruha, měli byste například nosit speciální podpatěnky. Na ploché nohy pomáhají vložky od bot, které jsou na různých místech tvarované tak, aby noze poskytly maximální podporu. Při výběru ortopedických pomůcek si nechte poradit a rozhodně na nich nešetřete. S nabídkou ortopedických pomůcek vysoké kvality přichází například internetový obchod ortopedicke-pomucky.eu, kde najdete bohatý výběr různých druhů pomůcek, které jsou řazeny právě podle toho, pro řešení jakých problémů jsou určeny.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *