Někdy též označovaná jako bílkovinná dieta nebo ketogenní dieta. Jí se 5-6x denně a konzumují se hlavně bílkoviny (proteiny). Přílohy by měly být velice omezené, pokud možno raději vůbec žádné.

Na snídani si dejte nízkotučnou kuřecí šunku150 g nebo dvě vajíčka na tvrdo. K tomu si můžete dát plátek celozrnného toastového chleba namazaného margarínem a k tomu rajče. Mezi snídaní a obědem by určitě měla být dopolední svačina, která neodmyslitelně patří k bílkovinné dietě. Například v podobě proteinové tyčinky nebo nízkotučného tvarohu.

Oběd by se mohl sestávat z porce tuňáka nebo libového drůbežího masa o hmotnosti asi 200 g, k tomu si můžete dát 50g přílohy (běžné porce bývají 100-150 g) a zeleninovou oblohu. Opět by měla následovat svačina, na kterou si můžete připravit fazole nebo sojové boby.

Na večeři si pak už jen dejte zeleninový salát s kuřecími kousky nebo tuňákem. Pokud si nejste jisti, co do jídelníčku smíte zařadit a co ne, neváhejte využít zkušenosti lidí před vámi a najděte si na internetu jejich recepty při dodržování proteinové diety.

Zkušenosti s výhodami proteinové diety

Proteinová dieta vás především naučí jíst pravidelně a starat se o své stravování, jak vám potvrdí každý uživatel ze svých zkušeností. Jídelníček sestavovaný pro proteinovou dietu je velice jednoduchý. Na váze ubýváte velice rychle. Nemusíte u ní počítat ani kJ ani kcal. Asi největší výhodou je to, že nemusíte omezovat konzumaci masa a vajec, což potvrzují zkušenosti všech uživatelů.

Proteinová dieta není spásou aneb diskuze uživatelů

Problém proteinové diety tkví v tom, že je zakázána konzumace většího množství sacharidů. S proteinovou dietou se vám také velice snadno může stát, že vám strava za krátko bude připadat fádní. Při stravování je třeba zachovávat pestrost. Proteinová dieta navíc vynechává ve své skladbě některé vitamíny a minerální látky. A pravděpodobně dostanete po čase neodolatelnou chuť na sacharidy.

Z těchto diskuzí vyplývá, že tato dieta není zrovna nejzdravější. Na začátku proteinové diety se váha snižuje poměrně rychlým tempem. Pokud se ovšem krátce po ukončení diety vrátíte k předchozímu způsobu stravování, dostaví se jojo efekt. Nenechte se zlákat vidinou rychlého úbytku váhy a raději se poraďte s odborníkem na výživu, který vám nastaví dietu přesně podle vašich potřeb.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *