Zima je sice v plném proudu, ale i teď je ten správný čas na pořádnou grilovačku. Pokud i vy paříte mezi milovníky grilovaných pochoutek, jistě si radovánky v podobě grilování nenecháte ujít ani v zimě. Stačí k tomu přece tak málo. Co vše je pro zimní grilování potřeba a jak si ho užít na maximum?

Kvalitní vybavení je nutný základ

Pokud si chcete užívat radosti zimního grilování, je nutné mít k tomu potřebné vybavení. Ideální je, pokud si pořídíte elektrický gril. Na tom totiž lze pohodlně grilovat v každé kuchyni. Stačí ho zapojit do zásuvky, dát na něj různé pochoutky a těšit se na výsledek. Při výběru elektrického grilu buďte opatrní a raději vsaďte na prověřené značky. Jedině na kvalitním grilu totiž můžete přichystat kvalitní pokrmy. Nemusíte mít vůbec žádné obavy, kvalitní elektrické grily lze koupit již od 1500Kč.

Na čem si můžete pochutnat?

Zima je období, kdy lidské tělo potřebuje hodně energie a právě tu může získat z dobrého a především kvalitně připraveného jídla. Právě takové může grilované jídlo být – tedy v případě, pokud použijete elektrický gril, na kterém lze grilovat zcela bez tuku. Při zimním grilování zapomeňte na uzeniny jako jsou buřty a párky a raději si připravte kvalitní hovězí, kuřecí nebo jehněčí maso.

Nezapomínejte na grilovanou přílohu

Při grilování se zkuste trochu odvázat a vyzkoušet nové věci. Co třeba grilovaná zelenina jako příloha nebo i jako hlavní jídlo? Uvidíte, že chutná skvěle. Velmi zajímavé jsou některé recepty z cukety – co třeba zkusit cuketu s bylinkami a sýrem? Úžasně například chutná i grilovaný lilek, pochutnat si ale můžete i na grilovaných paprikách, brokolici, kukuřici, rajčatech, mrkvi – zkrátka na všem, co vás napadne. Grilování v zimě je opravdu zábava, tak hurá do toho. Přejeme dobrou chuť.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *