Rozhodli jste se zhubnout a chcete si pomoci zázračnými prášky na hubnutí? Jaké pilulky vám pomohou od zbytečných kil? Jak fungují? Jsou nutné právě ve vašem případě? Nebo vám ke zhubnutí bude stačit pohyb a zdravá strava?

Prášky na hubnutí mohou být v některých případech opravdu nutností. Řeč je o nadměrné obezitě, kdy prostě pohyb a dietní jídelníček nedostačují. Pokud vás ovšem trápí jen pár kilogramů navíc, měli byste si vystačit jen s dietou a cvičením.

Prášky na hubnutí při vysoké nadváze

Vysoká nadváha není jen kosmetický problém, ale velmi často s sebou přináší také zdravotní komplikace. V případě, že vám hrozí zdravotní rizika způsobená nadváhou, je hubnutí nezbytností. Často ovšem nefunguje jen změna jídelníčku a pohyb. A v tomto případě se ke slovu dostávají prášky na hubnutí.

Pilulky, které vám pomohou zhubnout, by měl ovšem vždy předepsat doktor. Důvod je prostý – prášky na hubnutí mohou mít celou řadu vedlejších účinků (projímání nebo zvracení nejsou ty nejhorší) a způsobit tak více problémů než užitku.

Prášky na hubnutí: Přehled

Většina prášků na hubnutí slibuje, že potlačí chuť k jídlu anebo pomůže rozložit tuky. K oblíbeným práškům na hubnutí, které si i přes varování lékařů lidé často opatřují načerno přes internet, patří Meridia. Účinnou látkou těchto prášků na hubnutí je sibutramin, který omezuje chuť k jídlu a údajně pomáhá také snižovat cholesterol. Vedlejší účinky těchto pilulek nejsou příjemné – může se vyskytnout zvracení nebo zvýšení krevního tlaku.

K dalším práškům na hubnutí patří volně prodejný Alli, kde je účinnou látkou orlistat. Podle názoru některých odborníků ovšem volně prodejné pilulky na hubnutí nefungují tak jako ty, jež musí předepisovat lékař. Určitý účinek v podobě hubnutí lze ovšem od Alli asi přece jen očekávat. Jaké vedlejší účinky můžete očekávat? Bolest břicha nebo průjem.

Vyhněte se práškům na hubnutí

Není lepší se práškům na hubnutí vyhnout? Pokud vám je nepředepíše lékař, určitě se po nich neshánějte na černém trhu. Opravdu si můžete ublížit.

Shodit pár kilo můžete sportem a úpravou jídelníčku. Takové hubnutí bude mnohem efektivnější, zdravější, stálejší a levnější.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *