Bolí vás záda? Prosedíte celý den u počítače nebo si naopak pravidelně dáváte do těla a hledáte cvičení, které vás dobře protáhne a pomůže vám od bolesti? Vyzkoušejte pilates! O co jde a jaké jsou pilates cviky?

Pilates cviky: Začněte s lektorem

Pilates je důmyslné cvičení, které procvičí vaše svaly, o nichž jste ani netušili, že je máte. Po cvičení pilates se budete cítit protažení, uvolnění… A ano, může to ze začátku trochu bolet.

Pilates není jen o cvikách, ale také o správném dýchání. Podobně jako jóga kombinuje pilates cviky i nádechy a výdechy. Existuje spoustu příruček a knih o tom, jak na pilates cviky. Nicméně platí, že pokud se cvičením pilates začínáte, zajděte si aspoň na pár hodin ke zkušenému lektorovi.

Pilates cviky: Základní postoj

Pilates cviky byste měli vždy začít základním postojem těla. Jde o pozici, kdy stojíte vzpřímeně, paty u sebe, špičky od sebe. Vědomě propojíte linii zad od temene po kostrč, ramena stáhnete dolů a začnete správně dýchat tak, aby se vám hýbal hrudní koš. Už tento pilates cvik je sám o sobě náročný a vyplatí se naučit se ho od zkušeného lektora.

Pilates cviky se správně naučte

Stejně tak je vhodné naučit se i další pilates cviky od lektora. Na první pohled se může zdát, že je vše snadné. Je to ale opravdu jen zdání. Pilates cviky jsou promyšlené a jen zkušený trenér vás může upozornit na to, zda je provádíte vhodně či nikoli.

K oblíbeným pilates cvikům patří například ten, kdy ležíte na podložce, nohy pokrčené, ruce zvednuté na podložku a rychle jimi kmitáte. Pak zvednete pokrčenou jednu nohu, stále kmitáte rukama, přidáte druhou pokrčenou nohu. Stále kmitáte. Nakonec nohy postupně napnete, aniž byste přestali kmitat rukama. Tomuto pilates cviku se říká „stovka“, protože provedete sto kmitů. Posílíte ruce, nohy i břišní svaly.

Pilates cviky můžete provádět téměř všude – potřebujete jen podložku. Proto až se je naučíte, můžete směle vyrazit třeba do přírody, kde budete vdechovat svěží letní vzduch.

Pilates cviky video

Podívejte se na Pilates cviky ve videích:

Dobré Pilates cviky

Cvičení Pilates

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *