Blíží se doba, kdy na pláži a na koupališti odhalíme svá těla. Jestliže se vám po zimě nedaří zhubnout nabytá kila, možná zvažujete léky na hubnutí. Jaké jsou na trhu? Které léky na hubnutí fungují a které můžete sehnat bez předpisu?

Zhubnout nějaké to kilo je snem většiny žen a stále častěji také mužů. Televize a časopisy nás bombardují informacemi o zázračných přípravcích na hubnutí. Lehko se pak podléhá dojmu, že prášky na hubnutí zachrání naši postavu.

Prášky na hubnutí: Kdy jsou potřeba?

Je ovšem třeba podotknout, že prášky na hubnutí předepisují lékaři především těm, jejichž obezita je ohrožuje na zdraví. Jde o obézní lidi, kteří mají opravdu závažné zdravotní problémy – například s klouby nebo s krevním oběhem.

Dnešní doba sice umožňuje sehnat si na internetu leccos, ovšem v případě prášků na hubnutí buďte opravdu obezřetní. Mohou totiž způsobovat řadu vedlejších a nepříjemných účinků (z nichž průjem a zvracení nejsou ty nejhorší).

Jaké prášky na hubnutí jsou na trhu?

K nejznámějším práškům na hubnutí patří Adipex, který omezuje chuť k jídlu. K vedlejším účinkům patří nespavost, zvracení nebo závratě. Tento prášek na hubnutí už ale jen tak neseženete. Dalšími prášky na hubnutí jsou Meridia nebo Lindaxa. Jejich vedlejší účinky jsou podobné jako u Adipexu, nicméně nejsou tak silné.

Prášky na hubnutí Alli jsou na rozdíl od těch předchozích volně prodejné. Nicméně jejich účinek je mnohem nižší než u léků na předpis. K vedlejším účinkům prášků na hubnutí Alli patří průjem a bolesti břicha.

Nejlepší prášek na hubnutí? Dieta

Pokud potřebujete zhubnout pár kilo, neřešte to práškami na hubnutí. Mnohem účinnější je změna životního stylu, která navíc přinese trvalé výsledky. Jak na to? Neobejdete se bez pohybu a zdravého jídelníčku. Zařaďte do své stravy dostatek zeleniny, ovoce, vlákniny, pijte hodně vody a zapomeňte na sladkosti a tučné maso.

Když přidáte pohyb (ze začátku třeba dlouhé a svižné procházky), uvidíte, že kila půjdou dolů. A zcela bez prášků na hubnutí, které mohou s vaším organismem pěkně zahoupat.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *