Chcete zhubnout a slyšeli jste o krabičkové dietě? O co jde? Jak krabičková dieta funguje? Jaké jsou její principy? Kolik stojí? To vše jsme zjistili za vás.

Jestliže chcete zhubnout a hledáte možnosti, jak na to, možná jste narazili na pojem krabičková dieta. Její princip je v podstatě jednoduchý – u specializované firmy si objednáte jídlo, které vám dopraví v krabičkách a vy ho pak budete jíst.

Jak krabičková dieta funguje?

Vysvětleme to ještě trochu jinak. Abyste hubli, je třeba rozdělit si jídlo do pěti až šesti menších porcí denně – pravidelný přísun energie po menších dávkách vám zrychlí metabolismus a vy budete rychleji spalovat.

Protože pro některé lidi, kteří touží zhubnout, je představa, že si připravují pět jídel denně vysilující, objevily se společnosti, které dodávají speciální hubnoucí menu v krabičkách.

Krabičková dieta: Výhody a nevýhody

Výhody krabičkové diety se nabízí samy, stejně tak jako nevýhody. Vše dostanete pod nos a bez práce. Na místo určení vám přivezou jídlo v pěti krabičkách – dostanete snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři. Vy si pak jen jídlo v krabičkách v určenou dobu sníte a je to. Ušetříte čas i energii.

Nevýhodou je, že krabičková dieta nezohledňuje vaše momentální chutě, ani případné doporučení lékaře. Většinou totiž jídlo není připravováno na míru. Samozřejmě, že servis krabičkové diety není zadarmo – neplatíte jen jídlo, ale také dopravu a lidi, kteří jídlo do krabiček připravují. Takže pokud si vše budete připravovat doma, vyjde vás to samozřejmě levněji.

Jaké dietní jídlo se objevuje v krabičkách?

Firmy nabízející krabičkovou dietu by měly vycházet z obecných principů doporučovaných dietology. Ke snídani proto můžete očekávat například müsli a ovoce nebo celozrnné pečivo a šunku. Ke svačině například banán. K obědu kuřecí steak a zeleninu. Ke druhé svačině zeleninový salát a k večeři třeba zeleninové rizoto nebo zeleninový salát s vajíčkem či kouskem ryby.

Podívejte se také na článek dietní jídelníček na celý týden.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *