Snažíte se shodit nějaká ta přebytečná kila navíc pomocí úprav svého jídelníčku? Stále se vám ale nedaří snižovat váhu, i když jíte jen zdravé a dietní potraviny, tak výsledky nejsou uspokojivé? Nezáleží jen na tom, co jíte, ale také jak často jíte, kdy jíte a jak jíte. Správné stravování je velmi odbornou disciplínou a je třeba se řídit hned několika pravidly. Základní pravidla správného stravování si nyní představíme.

Alespoň 5x denně

Rozhodně by nemělo platit pravidlo, že čím více chcete zhubnout, tím méně budete jíst? Hubnout sice budete, ale spolu s přebytečnými tuky bude mizet také svalová hmota. Budete se cítit unavení, zesláblí a nebudete mít ani chuť a náladu k výkonu běžných činností. Na správném stravování je závislý psychický i fyzický stav každého člověka. Snídaně, oběd a večeře nestačí. Mezi snídani a oběd a také mezi oběd a večeři byste měli vměstnat alespoň svačiny. Najděte si například recept na domácí chleba do trouby s vysokým obsahem vitamínů a minerálů, který vydrží. Na svačiny skvělá volba.

Nenechat tělo hladovět

Jezte tedy vícekrát denně, ale menší porce. Připravte si jídlo den dopředu a vyhraďte si mezi jednotlivými chody pravidelné intervaly. Tělo by nemělo nikdy dosáhnout pocitu hladu. V tom případě začíná spalovat i svalovou hmotu. Snažte se tedy o to, abyste byli vždy najezení a tělo stačilo potraviny zpracovávat. Vyhýbat se pocitu přejezení a vyhladovění je správná volba. Snažte se do každého jídla zakomponovat ovoce nebo zeleninu. Místo klasických karbanátků smažených na pánvi si udělejte třeba kapustové karbanátky pečené v troubě bez oleje.

Udělejte si na jídlo čas

Velmi důležité je i to, abyste jedli v klidu a na jídlo si vždy dokázali vyhradit čas. Tělo by při jídle rozhodně nemělo být ve stresu, protože pak bude špatně trávit. Pokud jíte narychlo při práci, hubnutí nikdy nebude takové, jak byste si představovali. Pravidelně svůj organismus také detoxikujte zdravými potravinami a bylinkami. Předejdete problémům. Skvělý je například řepík lékařský.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *