Sudičky věnovaly každému z nás jinou rychlost spalování kalorií. Vaše kolegyně se cpe od rána do večera, ale je štíhlá jako proutek. Zatímco vy se s nadsázkou řečeno napijete vody a tloustnete. Svůj metabolismus nepředěláte, ale můžete ho zkusit urychlit. Přinášíme několik tipů jak na to.

Snídaně nastartuje spalování

Jestliže nesnídáte, k obědu sníte v rychlosti bagetu a večer si vše vynahradíte, nedivte se, že tloustnete a máte problém se zažíváním. Snídaně je základem dobrého metabolismu. Nevymlouvejte se na to, že ráno nemáte čas ani hlad. Nemusíte snídat hned po probuzení. Vezměte si s sebou do práce müsli a nasnídejte se tam, pokud máte možnost.

Klid při jídle je důležitý

Stejně tak dbejte na pravidelné jídlo. Jíst byste měli minimálně čtyřikrát nebo ještě lépe pětkrát denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Ke svačině zakousněte ovoce nebo zeleninu. Metabolismus si zvykne na pravidelný příjem jídla a začne urychlovat spalování.

Na jídlo si udělejte čas, sousta důkladně žvýkejte. Lidé, kteří jedí pomalu, rychleji spalují. Dostatek času na jídlo je další z možností, jak urychlit metabolismus.

Metabolismus urychlí vápník

Vápník je důležitým prvkem v našem těle a účastní se také metabolismu – mj. ovlivňuje to, zda si buňky budou dělat tukové zásoby. Dopřejte si proto pravidelně kvalitní mléčné výrobky – skvělé jsou například bílé jogurty, které obsahují bakterie, jež pozitivně působí na mikroflóru v našich střevech.

Spánek a cvičení

Pohyb je důležitou součástí našeho života. Nedostatek pohybu způsobuje řadu komplikací a často je důvodem obezity. Abyste urychlili metabolismus, pravidelně se hýbejte. Choďte pěšky, jezděte na kole, zajděte si do fit centra nebo si jen zatančete. Důležité je pohyby střídat, protože naše tělo si rychle na určitý druhy cvičení navykne. Pohyb střídejte také v rámci jednoho cvičení (ideální kombinací je aerobní pohyb a posilování, kdy se mění tepová frekvence a naše tělo rychleji spaluje).

Spánek je lékem na řadu neduhů, ale v naší uspěchané době se nám ho moc nedostává. Je přitom dokázáno, že nedostatek spánku podporuje obezitu. Naše tělo během kvalitního spánku nabírá energii a reguluje chuť k jídlu.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *