Stehna patří k problémovým partiím. Snad každá žena nebo dívka by chtěla mít menší nebo lépe zformovaná stehna. Pro zhubnutí stehen je důležitý nejen vhodně sestavený jídelníček, ale také pohyb. Připravili jsme pro vás návod, jak zhubnout stehna.

Jídelníček na hubnutí stehen

Pro každé hubnutí je klíčová kombinace vhodného dietního jídelníčku a pohybu. V první řadě je třeba nastartovat metabolismus, aby začal spalovat tuky. Pravidelný příjem jídla je proto nezbytný. Ideální je jíst pětkrát až šestkrát denně po malých porcích. Tělo si zvykne na stejnoměrný příjem potravy a nebude mít potřebu ukládat si tukové zásoby.

Co by měl hubnoucí jídelníček obsahovat? Dostatek zeleniny a ovoce, které by mělo být součástí každého jídla. Například zeleninový salát výborně nahradí klasické přílohy. Nezbytný je příjem tekutin, nejméně 2,5 litru čisté vody denně. Bílé maso by mělo nahradit tučné. Uzeniny, sladkosti a tučná jídla obecně úplně vynechejte.

Cviky na zhubnutí stehen

Cviků na stehna je celá řada. Nemusíte ani chodit do posilovny, stehna můžete hubnout v pohodlí domova. Před každým posilovacím cvičením se rozehřejte. Pro krásné nohy je vhodný běh, jízda na kole, chůze nebo tanec. Aerobní aktivita by měla trvat asi 20 až 30 minut. Po této době začíná tělo spalovat tuky. Výhodné je také střídání aerobního pohybu a posilování.

S hubnutím stehen vám pomůže posilovací guma, kterou zakoupíte ve sportovních potřebách. Ideální jsou především dvě úzké gumy, které se svážou do jedné a vzniknout tak dvě smyčky, které můžete pohodlně navléct na chodidla. A pozor, cvičení stehen začíná!

Zakopávání posílí zadní stranu stehen

Gumu máte na chodidlech, mírný stoj rozkročný, zpevněná bedra, pokrčená kolena. Zakopáváte střídavě levou a pravou nohu. Na každou stranu šestnáctkrát.

Vnitřní strana stehen

Chodidlo levé nohy provlékněte do jedné smyčky, pravou nohou sešlápněte uzel, kterým jsou obě gumy svázané. Přidržujte se například židle nebo stěny, abyste drželi rovnováhu a posilujte vnitřní stranu stehna na levé noze tak, že ji zvedáte a mírně vytáčíte do strany. Musíte cítit, že stehno posilujete. Pohyb provádějte tahem a uvědomujte si odpor gumy. Opakujte šestnáctkrát a nohy vyměňte.

Přední strana stehen

Sedněte si na zem, jednu nohu pokrčenou, druhou nataženou. Pod chodidlem natažené nohy provlékněte gumu, chyťte ji oběma nohama. Záda rovná. Nataženou nohu zvedejte asi 20 cm nad podložku. Opakujte šestnáctkrát a nohy vyměňte.

Cvičení doma video

Trénink zaměřen na zadek a stehna

Posilování vnitřních stehen

Cvičení na zadek a stehna

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *