Špíčky v oblasti pasu trápí ženy i muže, staré i mladé. Zázračné přípravky na hubnutí břicha neexistují. To je třeba si uvědomit hned na začátku. Jestliže chcete zhubnout břicho, musíte mít pevnou vůli a jasně daný cíl. Jak zhubnout břicho? Podívejme se na pár tipů!

Břicho nezhubnete přes noc. Jde o proces, který vyžaduje čas. Hubnutí břicha je možné především díky pravidelnému cvičení a změně jídelníčku. Samozřejmě záleží také na genetické výbavě každého z nás a rychlosti spalování tuků.

Jak zhubnout břicho: Jídelníček

Pro hubnutí břicha je důležitá změna jídelníčku – ostatně jako pro každé další hubnutí. Co to obnáší? Pravidelně jezte menší porce, pijte minimálně 2 litry čisté vody denně, jezte zeleninu, ovoce, celozrnné pečivo, bílé maso, nízkotučné mléčné výrobky, luštěniny.

Naopak při hubnutí břicha zapomeňte na tučné maso, uzeniny, sladkosti, alkohol, bílé pečivo, sladké nápoje. Poslední jídlo si dejte ideálně kolem šesté večer.

Jak zhubnout břicho: Cvičení

Cvičení je při hubnutí břicha klíčové. Je třeba začít s aerobním cvičením i posilování. Aerobní cvičení, jako je běh, rychlá procházka, tanec, aerobic, zumba, naše tělo rozehřejí a spálíme při něm kalorie. Budete také připraveni na posilování, které pak bude mnohem efektivnější.

Nejefektivnějším cvikem při hubnutí břicha je „jízda na kole“ – lehněte si na záda, bedra přitisknete k podložce a simulujte jízdu na kole. Měli byste cítit, jak zabírají břišní svaly. Ideální jsou samozřejmě také sklapovačky.

Hubnutí břicha a záda

Neméně důležitý je při hubnutí břicha i náš postoj. Nehrbte se! Ke cvičení, jež vám má pomoct zhubnout břicho, proto přidejte i posilování zad.

Jak zhubnout břicho: Zásady

  • Posilujte břišní svaly
  • Posilujte zádové svaly
  • Jezte zdravě (zelenina, ovoce, vláknina, bílé maso)
  • Jezte 5 krát denně malé porce
  • Poslední jídlo si dejte naposledy v 18 hodin
  • Choďte rovně a dbejte na správný postoj

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *