Dětská hřiště jsou v poslední době velmi oblíbená mezi lidmi vlastnícími zahradu. Díky nim si děti různého věku mohou užívat aktivně volný čas. Chystáte se také koupit dětské hřiště? A jaké vyberete?

Základní parametry při výběru dětského hřiště

Ať už máte různé nároky na dětské hřiště, které chcete na svou zahradu koupit, základním parametrem by pro vás měla být bezpečnost. Proto vybírejte vždy mezi certifikovanými produkty, u kterých budete mít jistotu spolehlivosti, stability, kvalitního materiálu atd. U šplhacích lan a žebříků si všímejte jejich tloušťky. Pokud však má výrobek certifikaci, měla by to být dostatečná záruku kvality.

Dětská hřiště mají různou podobu. Zpravidla obsahují houpačky, skluzavky či pískoviště. Jde o nejoblíbenější prvky, ale dětská hřiště mohu mít i další komponenty. Vzhledem k velké nabídce se vám jistě podaří najít hřiště podle vašich představ.

Dětská hřiště jsou také různě náročná na montáž. U většiny z nich montáž bez obtíží zvládne každý, zvlášť když si pořídíte předmontovanou verzi. Náročnější jsou modely vyžadující sestavování od jednotlivých prkének. Tato hřiště sice obsahují zpravidla podrobný návod, ale přeci jen to někomu může působit problémy. Některé firmy však nabízejí sestavení.

Dětské hřiště

Dětské hřiště

Materiál hřišť

Dětská hřiště mohou být vyrobená z různých materiálů. Pro hřiště určená menším dětem se často využívá plast. Jde zpravidla o jednoduchá různobarevná hřiště. Oblíbeným materiálem je i dřevo. Používá se různé druhy dřeva – smrk, modřín, borovice atd.

Různé jsou i povrchové úpravy. Zaměřte se také na tloušťku hranolů a sílu dřeva. Podle toho zjistíte, jak bude hřiště pevné a stabilní. Nepodceňujte ani tloušťku spojovacích hranolů a další technické parametry.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *