Stehna – jejich objem trápí nejednu ženu. Jak se zbavit silných stehen? Jak odstranit přebývající tukové polštářky? Řešením je cvičení a vhodná dieta.

Blíží se doba, kdy se zase budeme svlékat do plavek, nosit kraťasy a krátké sukně. Jenže ne všechny z nás se na letní čas těší – třeba právě proto, že nás trápí silnější stehna. Pokud s tím ale začneme něco dělat ještě dnes, můžeme oblast stehen zhubnout a nohy si krásně vytvarovat.

Hubnutí stehen začněte dietou

Úpravou jídelníčku nic nezkazíte, i když na jiné části těla hubnout nepotřebujete. Aby byla změna pozitivní, nedržte žádné kruté diety, při nichž se hladoví.

Začněte jíst pětkrát denně menší porce. Pijte hodně vody nebo bylinkových čajů (na jaře se hodí například kopřiva, která pročisťuje). Jezte zeleninu a ovoce, vynechejte tučná a smažená jídla, sladkosti, slazené nápoje a další zbytečná lákadla.

Bez cvičení stehna nezhubnete

Jen změnou jídelníčku ale stehna nezhubnete. Je proto nutné cvičit, a to pravidelně. Najděte si dvě tři odpoledne nebo večery, kdy se budete pravidelně věnovat hubnutí svých stehen.

Začněte aerobní aktivitou, která vám rozproudí krev v těle, zahřeje vás a vy budete rychleji spalovat tuky, svaly se budou lépe rýsovat. Můžete si jen tak zatančit na oblíbenou hudbu.

S prvním jarním vzduchem je ale fajn vyrazit ven – na rychlou procházku, jogging nebo kratší jízdu na kole. Aerobní cvičení by mělo trvat minimálně dvacet minut.

Cviky na hubnutí stehen

Když se zahřejete, můžete začít cvičit vaše stehna. Dnes si ukážeme cvičení s gumou, která je skvělým pomocníkem pro tvarování stehen. Zacvičit si s ním můžete třeba i venku na zahradě.

Gumu si navlékněte na chodidla. Rozkročte se a vždy zvedejte střídavě chodidla tak, aby se dotkla špičkou země. Zapojte i ruce – podobné cvičení se používá na rozehřátí u aerobiku. Cvik obměníte tak, že budete zvedat dolní část nohy – jakoby zakopávat. Posílíte tak zadní stranu stehen a zadek. Cviky neprovádějte švihem, ale spíše silou – posilujete.

A nyní půjdeme na vnitřní stranu stehen. Pokud neudržíte rovnováhu, opřete se například o židli. Jeden konce gumy přišlápněte patou jedné nohy, do „oka“ gumy vsuňte chodidlo druhé nohy a mírně ji vytočte směrem ven. Nohu zvedejte a posilujte vnitřní stranu stehen. Nohy pak vyměňte.

Cviky na stehna provádějte vždy po šestnácti na každou nohu a po třech sériích.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *