Trápí vás větší bříško? Říkáte si, že letos byste v plavkách chtěli ukázat pevné a ploché břicho? Podívejte se, jak na hubnutí břicha a zbavte se tukového polštáře jednou pro vždy.

Sedavý způsob života, dostatek dobrého a nezdravého jídla… To vše se negativně promítá na naší postavě. Někoho trápí větší stehna nebo zadeček, jiného bříško, kde se shromáždilo větší množství tuku. Rozhodli jste se na břichu zhubnout? Hubnutí břicha není nemožné. Je třeba jen dodržovat zásady zdravého jídelníčku a samozřejmě přidat pohyb. Co jíst a jaké cviky při hubnutí břicha cvičit?

Hubnutí břicha a jídelníček

Jestliže se dnes a denně ládujete čokoládou, nedivte se, že se vám tvoří tukové polštáře (a nemusí to být jen na břiše). Pokud chcete v okolí břicha zhubnout, začněte se zdravě stravovat. Co to znamená? Bylo to řečeno již mnohokrát, ale neuškodí to znovu zopakovat.

  • Z jídelníčku vypusťte tučné a sladké potraviny.
  • Do jídelníčku naopak zařaďte zeleninu a ovoce.
  • Pijte dostatek vody nebo bylinkových čajů a zapomeňte na slazené nápoje.
  • Jezte menší porce, ale častěji (ideálně pětkrát denně).
  • Poslední jídlo si dejte kolem 18 – 19 hodiny (mělo by jít například o zeleninový salát). Zapomeňte na noční nájezdy na ledničku.

Hubnutí břicha a cviky

Úprava jídelníčku je při hubnutí břicha důležitá, ovšem cvičení je nezbytné. Dbejte proto na pravidelnou pohybovou aktivitu. Cvičit byste měli alespoň třikrát týdně. Ideální je kombinace aerobního cvičení (jízda na rotopedu, běh, tanec, aerobik, zumba) a posilování.

Pro začátek přinášíme několik tipů na cviky, které oceníte při hubnutí břicha.

„Jízda na kole“

Jde o jeden z nejúčinnějších cviků při hubnutí břicha. Známe ho všichni ze školy. Lehněte si na podlahu, bedra přitisknutá k podložce. Nohama napodobujeme jízdu na kole. Při tomto cviku myslete na břišní svaly, které by měly zabírat. Dejte si tři série.

Sedy lehy

Jde o účinný a oblíbený cvik při hubnutí břicha. Lehněte si na zem, bedra přitisknutá k podložce. Ruce dejte v týl. Zvedejte se z podložky a posilujte přímé břišní svaly. Nemusíte se zvedat celí – stačí, pokud se nadzvednete asi 20 – 30 cm nad podložku.

Hubnutí břicha a záda

S povislými břišními svaly často souvisí špatné držení těla a hrbení se. Do cvičení proto zařaďte i posilování zad.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *