Grilování je v dnešní době velice moderní a oblíbený postup přípravy pokrmů. Existuje velké množství receptů a tipů, jak si jídla na grilu připravit tak, aby jejich chuť byla opravdu dokonalá. Podle velkého množství receptů se může zdát, že příprava grilovaných pokrmů je jednoduchá a snadná věc. Ovšem opak je pravdou. Nejsložitějším úkolem je správné propečení masa. Aby maso bylo opravdu dokonale propečené, potřebujete především dostatek znalostí a kvalitní gril.

Na výběru a naložení masa opravdu záleží

Jestli chcete, aby se váš grilovaný steak stal opravdovou pochoutkou při grilování, musíte mu věnovat dostatečnou pozornost již při výběru. Vybírejte pouze čerstvé, neoslizlé a mladě vypadající kusy masa. Maso po příchodu domů nejprve očistěte, odstraňte blány, nakrájejte na steaky a naložte do marinády. Maso se do marinád nakládá nejen z důvodu, aby nasáklo chuť koření, ale naložené maso také díky koření zkřehne a lépe se griluje. Doba marinování masa se liší především podle druhu masa. Kuřecí maso stačí marinovat pouze pár hodin, ale hovězí maso by mělo ležet v marinádě minimálně jeden den.

Potřeba jsou především kvalitní grily

Profesionální kuchaři používají pro své grilování grily s vysokým výkonem. Není to proto, že by si potrpěli na drahých přístrojích, ale proto, že kvalitní grily jim pomáhají ke správné a dokonalé přípravě masa. Možnost okamžité regulace žáru v grilu je pro každého kuchaře velice platnou výhodou, kterou ocení jistě i běžní uživatelé.

Grilování hovězího masa je opravdu královská disciplína

Hovězí maso se při grilování považuje za opravdu složitý druh masa na přípravu. Možností propečení hovězích steaků je velice mnoho od absolutně krvavého, až po úplně propečené. Hovězí steaky se nejraději doporučují propéct středně (medium) kdy maso je polopropečené, ale zachová si svou křehkost a šťavnatost. Při nesprávném propečení hovězího masa si místo dokonalého chuťového zážitku můžete spíše připadat, že žvýkáte kus gumy. Dále také opět záleží na správném výběru masa. Hovězí maso se řadí mezi dražší druhy mas. Falešná svíčková je v tomto případě ideálním druhem masa pro grilování. Tento druh masa je pouze minimálně prorostlý a jedná se o chuťově plnohodnotnou náhradu, pokud nechcete kupovat pravou svíčkovou.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *