Těžko se vám tráví tučné maso, zatímco vašemu příteli nikoli? Možná je to tím, že každý máte jinou krevní skupinu. Pokud si vhodně upravíte jídelníček podle vaší krevní skupiny, spraví se vám nejen zažívání, ale můžete i zhubnout? Jak na dietu podle krevních skupin?

Každý z nás má určitou krevní skupinu. Pokud si nejste jisti, jaká krevní skupina patří vám, zjistíte ji např. z očkovacího průkazu, popř. se zeptejte svého lékaře. Podle typu krevní skupiny pak vyberte vhodnou dietu, která vám pomůže upravit vaši váhu a obecně se cítit lépe. Budete totiž konzumovat potraviny, které dělají vašemu tělu dobře!

Dieta pro krevní skupinu 0

Pokud máte rádi maso a patříte do krevní skupiny 0, jásejte. Máte dobré zažívání, a proto jste schopni dobře zpracovat maso. Pokud ovšem chcete zhubnout, vyhýbejte se tučnému masu a uzeninám! Jezte libové maso (ideálně vařené nebo grilované). Do jídelníčku zařaďte především maso bílé (drůbež, ryby).

Jestliže patříte k vegetariánům a máte krevní skupinu 0, zvyšte konzumaci luštěnin. Ovšem pozor, lidé s krevní skupinou 0 po luštěninách a obilovinách přibírají, takže pokud chcete držet dietu, nejsou příliš vhodné. Při dietě se také vyhněte zelí, květáku a kapustě. Vyhněte se také těstovinám, tučným sýrům a mléčným výrobkům obecně. Naopak hubnout budete při konzumaci ryb, červeného masa (libového), brokolice nebo špenátu. Pochutnat si můžete na hovězím, zvěřině, lososu, makrele, cibuli, česneku, špenát, červené řepě. Samozřejmě je nutné zařadit také sportovní aktivitu. Skvělý je například běh nebo jízda na kole.

Dieta pro krevní skupinu A

Lidé s krevní skupinou A těžko tráví maso i mléčné výrobky (v těle se jim pak hromadí přebytečné tuky). Pokud jste nositeli této krevní skupiny a máte rádi maso, dopřávejte si pouze velmi libové nebo drůbeží maso, a to pouze v malém množství.

Při dietě pro krevní skupinu A se doporučuje vyhnout se (tučnému) masu a mléčným výrobků. Bez tuků se ale neobejdeme, proto je vhodné zařadit rostlinné oleje (např. olivový), dostatek zeleniny i ovoce. Vhodnými pokrmy jsou ryby, luštěniny, ze zeleniny například mrkve, petržel nebo špenát. Mléko nahradí sójové mléko a místo sýrů je lepší dát si tofu.

Dieta pro krevní skupinu B

Lidé s krevní skupinou B patří ke šťastlivcům, protože jim dělají dobře téměř všechny druhy potravin, pokud je ovšem konzumují s mírou. Dobře se jim na rozdíl od ostatních krevních skupin tráví i mléčné výrobky.

Při dietě pro krevní skupinu B zapomeňte na drůbeží maso, a obecně všechny tyty potraviny, které jsou zakázané při hubnutí – tedy na sladkosti, tučné maso, bílé pečivo, alkohol a přeslazené nápoje. Pokud chcete zhubnout, zvyšte konzumaci listové zeleniny, která je bohatá na vitamíny, pochutnávejte si na nízkotučných mléčných výrobcích a libovém mase.

Dieta pro krevní skupinu AB

Obecně lze říci, že nositelé krevní skupiny AB by se měli vyhnout potravinám nevhodným pro krevní skupinu A i B. Dobré je vyhnout se červenému masu, lososu, zrajícím sýrům, plnotučnému mléku, z ovoce banánům, pomeranči nebo kiwi. Při dietě se doporučují sójové a mořské produkty a listová zelenina. Do jídelníčku také zařaďte tofu.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *