Nový rok už je opět za námi a já si jako každý rok dala předsevzetí. Letos poprvé to nebylo o cestování, ale o mé postavě. Nějakým způsobem se mi podařilo za uplynulý rok nabrat několik kilogramů, což mojí postavě zrovna nelichotí. Jste na tom podobně? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o můj plán. Zkusíte to taky?

Nebudu se příliš omezovat

Jako sportovkyně vím, že aby se mohlo lidské tělo měnit, potřebuje k tomu sílu. Pokud si myslíte, že se moje snažení bude věnovat hlavně změně jídelníčku, jste na omylu. Razantní změna by sice měla za následek rychlý úbytek na váze, ovšem hrozí i jojo efekt. Jestliže se chcete vydat cestou razantní diety, neděláte dobře. Během hubnutí si s klidným svědomím můžete dopřát třeba tyto výtečné recepty z vepřové panenky. Kdybych tvrdila, že bez změny jídelníčku to jde snadno, lhala bych. Abyste zhubli, je třeba vyřadit tučná a sladká jídla a zaměřit se na lehké potraviny. Z masa je to například králík nebo rybí maso.

Budu pravidelně cvičit

Základem úspěchu při hubnutí je pravidelný pohyb. Je třeba najít cvičení, při kterém dochází k efektivnímu spalování tuků. Mezi takové určitě patří aerobik, běhání, boxing, piloxing či kruhový trénink. Najděte si ten který vás bude bavit. Já vsázím se na běhání v kombinaci v vinyasa jógou. Jóga je vůbec skvělá, protože si při ní krásně protáhnete celé tělo. Při cvičení si nezapomeňte hlídat tepovou frekvenci. Na začátku je třeba se zvážit a změřit. Jedině tak budete moci reálně zhodnotit, jaké má vaše snažení výsledky.

Budu zdravá

Chtěla bych si své tělo udržet zdravé. Proto se kromě hubnutí vrhnu i na zkoumání superpotravin a jejich efektu. Zaujala mě například kustovnice čínská, která obsahuje spoustu stopových prvků a vitamínů. Vyzkouším také zelený ječmen a jeho detoxikační účinky. Do čeho se pustíte vy?

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *