Již nějakou dobu si dopřáváte lehká jídla a jíte podle jídelníčku na hubnutí, ale kila se stále drží nahoře… Je to jednoduché, bez cvičení a pravidelného pohybu to nepůjde. Jaké cviky na hubnutí si zacvičit?

Předtím, než se do cviků na hubnutí pustíte, je důležité, abyste svoje tělo dostatečně zahřáli. Budete tak rychleji spalovat tuky a vyhnete se namožení svalů. Aerobní aktivita by měla trvat asi 20 minut – může to být jízda na rotopedu, tanec na oblíbenou hudbu nebo rychlá procházka se psem.

Cviky na hubnutí – břicho

V oblasti pasu se rád kumuluje tuk a přáním většiny z nás je pár centimetrů v pase shodit. Naštěstí existují efektivní cviky na břicho, které nám pomohou zhubnout.

Jízda na kole

Podle odborníků patří k nejefektivnějším cvikům na hubnutí břicha „jízda na kole“. S tímto cvikem snad všechny z nás trápili na hodinách tělocviku. Lehněte si na zem, bedra přitiskněte k podložce. Nohy zvedněte – lýtka a stehna tvoří v kolenou pravý úhel. Simulujte jízdu na kole – bedra stále tiskněte k podložce. Opakujte šestnáctkrát a postupně si opakování přidávejte.

Sedy – lehy

Jedná se o notoricky známý cvik na hubnutí břicha, nicméně často je prováděn nesprávně! Ležíme stále na zemi, bedra přitisknutá k podložce. Ruce dáme v týl. Zvedáme hlavu a horní část trupu, ovšem dejte pozor na to, abyste nezatěžovali krk! Tah není prováděn krkem, ale břichem, které posilujeme. Opakujte šestnáctkrát a počet opakování postupně zvyšujte.

Cviky na hubnutí- zadek

Jednoduchými cviky na hubnutí zadku si můžeme své pozadí krásně vyrýsovat a shodit nějaké ty centimetry tuku.

Cvik na zadek 1

Lehneme si na bok a hlavu si podepřeme rukou. Nohy jsou natažené. Nohu, která je nahoře, zvedáme ke stropu a zase zpět. Ovšem nikdy je nepokládáme. Opakujeme šestnáctkrát na každou stranu. Pak nohy pokrčíme do pravého úhlu a opět posilujeme zadek zvedáním horní nohy. Pak strany vystřídáme.

Cvik na zadek 2

Lehneme si na záda, pokrčíme nohy a zvedneme zadek. Neprohýbáme se v bedrech! Jednu nohu zvedneme ke stropu a začneme posilovat tak, že vždy snížíme zadek k podlaze a pak ho opět tlačíme ke stropu. Opakujeme šestnáctkrát a pak nohy opět vystřídáme.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *