Léto se blíží a brzy se zase svlékneme do plavek. Máte po zimě trochu větší bříško a rozhodli jste se s tím něco udělat? Vyzkoušejte zaručené cviky na břicho a zhubněte!

Cviky na břicho: Než začnete

Než se pustíte do cviků na břicho, měli byste svaly zahřát. Cvičení pak bude více efektivní. Stačí, pokud si zajedete na rotopedu, vyzkoušíte běh na místě nebo si zatančíte na oblíbenou hudbu. „Rozcvička“ by měla trvat asi 15 minut.

Cviky na břicho: Přímé svaly

Nejprve si ukážeme cviky na přímé břišní svaly. Jedním z nejúčinnějších cviků na břicho je „jízda na kole“. Lehněte si na zem, bedra přitisknete k podložce. Nohy pokrčte a simulujte jízdu na kole. Dejte si tři série.

Účinným cvikem na břicho jsou také sedy-lehy. Lehněte si na podložku, bedra přitiskněte k podložce. Nohy pokrčte a ruce dejte v týl. Pomalu a plynule se zvedejte z podložky – stačí jen pár centimetrů nad zem tak, aby se vám odlepila ramena. Zabírat by mělo břicho.

Cviky na břicho: Šikmé břišní svaly

Aby se vám podařilo břicho zhubnout, je nutné procvičit také šikmé břišní svaly. Stále ležíte na podložce, bedra přitisknutá k zemi, ruce v týl. Nohy jsou pokrčené. Levou nohu položte přes pravou (konkrétné kotník levé nohy na koleno pravé nohy). Zvedáte se šikmo k levé noze. Vydržte alespoň dvacet opakování a pak tento cvik na břicho opakujte na druhou stranu.

Jiným cvikem na posílení šikmých břišních svalů je tento: ležíte na podložce, nohy pokrčené. Zvedněte se mírně z podložky, ruce natažené, natočte se na jednu stranu a posilujte břicho krátkými hmity. Opakujte na druhou stranu.

Cviky na břicho video

Cviky na břicho video

Cviky na ploché bříško

Cviky na břicho a záda

Nejen cviky na břicho jsou důležité pro to, jestli budou naše břišní svaly pevné nebo povislé. Velký vliv na naše břišní svaly mají také zádové svaly. Proto nezapomeňte procvičit také je. Lehněte si na břicho, ruce složte pod čelo. Zvedejte se mírně nad podložku – stačí jen pár centimetrů.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *